Pensjonat dla koni

      Prowadzimy kameralną stajnię, a naszym mottem jest dobro koni.

      Rozkład dnia w naszej stajni dyktują konie. Codziennie o godzinie 7.00 odbywa się karmienie. Po posiłku i krótkim odpoczynku na lepsze trawienie, oraz po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych, część koni odbywa trening, a pozostałe  są wypuszczone na pastwisko lub padok (zależy to od płci               i charakteru).

 

 

Przestronne boksy i wnętrze stajni.


       Codzienne sprzątanie i ścielanie boksów i  prace porządkowe na terenie ośrodka spowodują iż spędzony u nas czas będzie wyjątkowy po każdym względem.

Karmienie południowe odbywa się o godz 13.00 po czym jest chwila na odpoczynek,  zarówno dla koni jak i personelu. Około godziny 14.30 rozpoczynamy zajęcia. Wyjazdy w teren lub jazdy rekreacyjne na padokach są przyjemne zarówno dla jeźdźców jak i dla koni.

 

W dniach w których aura nie pozwala na szaleństwa plenerowe (czywiście szaleństwa w granicach zdrowego rozsądku) zawsze jest możliwość kontynuowania jazdy i terningu w hali. 

Wymiary hali pozwalają na ustawienie dwu niezależnych parkurów o różnych stopniach trudności.

 

Rozgrzewka przed jazdą

 

Po rozgrzewce - trening.

      O godzinie 20.00 serwujemy koniom wieczorne karmienie,  a po karmieniu konie odpoczywają po dniu pracy do rana w do rannego karmienia, w zaciszu bezpiecznej i komfortowej stajni. W naszym pensjonacie oferujemy:

  • Całodobową opiekę nad końmi (właściciele obiektu na mieszkają na miejscu)

  • Bezpieczne, przestronne i czyste boksy

  • Codziennie czystą ściółkę słomą

  • Karmienie paszą treściwą i objętościową 3 x dziennie, zależnie od kondycji konia, zaleceń lekarza itp.

  •  Możliwość wykonywania drobnych zabiegów np. zastrzyki, wcierki, derkowanie itp.

  • Korzystanie z padoków i hali treningowej

  • Korzystanie z terenów Sieradowickiego Parku Krajobrazowego

  • Zapewnienie miejsca w siodlarni i przebieralni na sprzęt jeździecki i akcesoria jeździeckie

  • Możliwość pozostawienia konia w treningu skokowym, zajeżdżeniu, czy „naprawienia” konika trudnego

 

 Nasz pensjonat znajduje się w bardzo atrakcyjnej okolicy. Graniczymy  z niezmiernie atrakcyjnymi terenami Sieradowickiego Parku Krajobrazowego a 100m od naszego gospodarstwa znajduje się zalew I klasy czystości wody ze strzeżonym kąpieliskiem. W odległości ok. 300m znajduje się przestanek komunikacji miejskiej.

Zapraszamy właścicieli koni dla których dobro koni jest rzeczą nadrzędną oraz chcących miło i aktywnie  spędzić z nami czas.

 

Posiadamy przyczepę do przewozu koni i możemy pomóc w transporcie koni

 
O godzinie 20.00 serwujemy konikom kolacje i zostają zostawione w spokoju na zasłużony odpoczynek w zaciszu stajni. W naszym pensjonacie oferujemy